SIAN inngår i SIOE

Stop Islamisation of Europe (SIOE)

SIOE BelgiëSIOE FøroyarSIOE NorgeSIOE СрбијаSIOE DanmarkSIOE FranceSIOE РоссияSIOE NederlandSIOE SverigeSIOE DeutschlandSIOE England


SIAN er den norske medlemsorganisasjonen i det felleseuropeiske Stop Islamisation of Europe (SIOE).

Se også

Så spørs det da om SIAN's leder, Arne Tumyr, får komme til orde i Studentersamfunnet i Bergen - eller om "antirasister" og andre fra den ultrarøde leir har bestemt seg for å ødelegge møtet med buing og skriking.

 

Studentersamfunnet i Bergen, ved leder i debattkomiteen, Daniel Nygård, (bildet) sprenger nå tabugrensen for offentlig debatt knyttet til islam, rasisme og innvandringskritikk – for torsdag 2. februar er SIAN ved leder Arne Tumyr invitert til å delta i en paneldebatt! Her kan det bli bråk – i særlig grad hvis SOS Rasisme dukker opp i den hensikt å hindre at ”rasister  får en talerstol”. Det er også et åpent spørsmål hvor mange ultrarøde studenter og andre fra Thorstein Dahle sitt parti som allierer seg med ”antirasistene”   – som på fascistisk vis vanligvis hindrer meninger de ikke liker får komme  til uttrykk.  Det er noen som med skrekk og  gru husker  debatten i Bergen Studentersamfunn  i 1998 da man drøftet ”Det fargerike fellesskap”. Møtet brøt sammen på grunn av buing og skriking. Professor Harald Trefall kom ikke til orde. Det endte med at Thorstein Dahle samlet sine tropper og fortsatte møtet i et annet lokale.  Debattkomité-leder Nygård forsikrer: ”Vi skal sørge for at debatten holdes i siviliserte former.”
 
Øvrige deltakere i paneldebatten blir Jørgen Anfindsen,  redaktør for nettstedet Honest Thinking, Rune Berglund Steen, Anti-Rasistisk  Senter og journalist i Klassekampen, Mimer Kristjanson. Debattleder blir Anna Magnus.
 
Kontroversielle utsagn
Under rubrikken ”innvandringspolitikk i grenseland” skriver arrangøren:
”IQ-gapet mellom rasene kan ikke elimineres.” (Ole Jørgen Anfindsen). ”Islam er ingen religion, men en pervers dødskultus” (Arne Tumyr, SIAN)
Er dette rasisme eller berettiget kritikk, spør debattkomiteen i Studentersamfunnet i Bergen og skriver videre:
”Røster i det islamkritiske miljøet hev der at norsk kultur er truet av islamsk innvandring. Organisasjonen Stopp islamiseringen av Norge (SIAN) mener islam er et totalitært system i slekt med nazisme og kommunisme og påstår at Norge kommer til å ha muslimsk flertall innen slutten av århundret.”
Ole Jørgen Anfindsen hevder at den vestlige sivilisasjon er i ferd med å begå selvmord fordi man undervurderer utfordringene med islam, og fordi vi tillater for stor innvandring fra land der folk har lav IQ. Han mener vi må vokte oss for islamofobi, men at innvandringskritikere blir oversett i media og at de møter mye usaklighet blant motstanderne.
 
Islamkritikere  beskyldes for å komme med uttalelser som ikke har rot i virkeligheten og å spre rasisme som helst bør forbigås i stillhet – alt under dekke av ytringsfriheten. Andre mener at kritikk av innvandringsfiendtlige miljøer ikke kan stå uimotsagt. Har de viktige poenger som fortjener oppmerksomhet og debatt? Eller bunner tankegangen i fremmedhat og tankegods vi ikke vil være bekjent?”
Det er dette som er noe av bakgrunnen for møtet i Bergen.
 
Et forum for debatt
SIANs Nettavis-redaksjon har spurt debattkomiteens leder, Daniel Nygård, om hensikten med møtet. Her er hans svar:
”Studentersamfunnet skal være et forum for debatt der vi tar opp viktige spørsmål - også de vanskelige og kontroversielle. I høst gikk diskusjonen høyt om både retorikken og argumentene som ble brukt av innvandringskritiske personer og grupper. På den ene siden ble innvandringskritikerne beskyldt  for å komme med argumenter det ikke var hold i, og for å fronte rasistiske tanker som ikke hører hjemme i det norske samfunnet. På den andre siden følte mange seg kneblet, mistenkeliggjort og oversett i offentligheten.
Vi vet at mange er opptatt av spørsmål knyttet til innvandring og islam, og at frontene er sterke. Jeg tror ikke problemene løses ved at vi tier dem i hjel. Derfor holder vi denne debatten, slik at man får argumentene ut i offentligheten og en mulighet til å diskutere forholdene som ligger til grunn for den kritikken som SIAN og andre står for.”
 
Dermed er det klart for et spennende debattoppgjør i Studentersamfunnet i Bergen den 2. februar.
SIAN’s Nettredaksjon
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kommentarer:

Er det noen her som hvet hvor mange aktive muslimer som finnes i Norge? og hvor mange nye som kommer hvert år?


Det er ca. 100.000 personer som er registrert med tilhørighet til et muslimsk trossamfunn i Norge, mens det totale antallet personer som har innvandret fra muslimske land er ca. 185.000. (Dette vil ikke bety at alle 185.000 menneskene er muslimer.)

Nettoinnvandring fra muslimske land har etter 2000 vært på 6-8000 mennesker per år.


Dette er omtrent de tallene som jeg har hørt også, og jeg har også lest at langt under 1% er radikale. Det jeg da lurer på, er hvordan dette kan kvalifisere til den fremmedfrykten som tydeligvis de fleste her inne har? Hvordan kan 6-8000 i året kalles "masseinvandring". Hvordan kan dette kalles Islamisering av Norge?


Manglende kunnskap om statistikk?


Det kan også bero på manglende vilje til å sette seg inn i ting man ikke vet nok om. Dette er ett stort og merkelig problem i nyere tid, da det aldri hva vert enklere å skaffe seg informasjon om noe. Problemet er bare de som missinformerer. Dersom noen sier at vi har masseimigrasjon av muslimer, må det da gå ann å sjekke dette før man sprer giften og løgnenevidere ut til andre svake mennesker som tror alt som blir sagt.

Jeg tror også at endel folk VIL tro på disse løgnene, da de passer inn med deres noen ganger rasistiske motiver.


Tidligere var det slika at hver landsby hadde èn landsbyidiot. Når vi fikk internett flyttet alle landsbyidiotene inn i den samme landsbyen.


Kan bara säga att jag längtar till den dag det inte är tabu att snacka om det onda i Islam och kritisera invandrarpolitiken. Hade jag gjort det idag med det jobbet jag har, så hade jag fått sparken.


Har ein fölelse at Director Tumyr kommer te göre en go jobb i salig Bergen, har sport mine venner Bergensere alle er intresserte,,,L.Lindqvist Hommersåk.......


God moral er omdøpt til islamofobi.

Advarsel - bildet viser islam.
http://www.thereligionofpeace.com/images/kismanyo-after.jpg


Jeg får virkelig håpe at en ekte demokrat som Tymyr får ytre sine meninger uten forstyrrelser! Derimot synes jeg ikke at representanter for diktatoriske "religioner" skal få reise rundt på skoler med sitt forkvaklede budskap. ref. Aisha Shezadi (20) sine "foredrag" på skolene.

Liker å å lese Aftenposten regelmessig, men blir mer og mer oppgitt over de ulike journalister som mer eller mindre prøver å overgå hverandre i "politisk korrekthet". Det er nesten utrolig at man godtar det det meste når meningene kommer fra islamister, eller sosialister som er mer eller mindre røde, eks. sp, v, sv, ap, krf. kanskje ikke rart når redaktøren er/var kommunist. Åmås har en kommentar i dag som viser hans naive forhold til vår tids fascisme, ved at en ung kvinne som representerer ekstreme islamister reiser rundt på skoler for å propagandere for et menneskesyn som er vårt demokrati uverdig. Dette viser hun ved å tildekke hele kroppen som åpenbarer at hun har underlagt seg dette undertrykkende fascistiske "religiøse" diktatur. Når det gjelder minioritet er det vel nordmenn som kan bli det, det er vi som kan bli en minioritet i eget land. Hva vil Åmås gjøre dersom talibanlignende forhold skulle bli en virkelighet i framtidens Norge?

Afganistans nyere historie har vist oss hva ekstrem islam kan føre til! Offentlig henging, avkapping av hoder og andre lemmer som straff for utroskap, homoseksualitet, jenter tillates ikke å gå på skole osv. Reise rundt å propangandere for et slikt menneskesyn, eller fascistisk "religion" burde være forbudt! Et sted må vårt relativt frie samfunn sette en grense! Å være nyttig idiot for slike systemer synes jeg Aftenpostens journalister bør holde seg for gode for. Mvh Vargtass1


Jeg håper virkelig at folk er voksne nok til å la Arne Tumyr få snakke ferdig. Det å komme med tilrop "ingen rasister i våre gater" osv, sammenligner jeg med fjortis oppførsel, som da mine barn var yngre, og ikke ville høre, holdt seg for øra og "bla bla bla".

DET GÅR IKKE AN Å MENE NOE, UTEN Å HA HØRT, VURDERT OG TATT STILLING TIL HVA SOM BLIR SAGT! Det er kun folk som ikke har utviklet seg siden fjortis stadiet som holder på sånn!

Jeg kan heller ikke forstå at det kan gå an være stolt av å kalle folk rasister, når det over hodet ikke stemmer at de er det!!!! Det er tomme påstander, som ikke har rot i virkeligheten.

Stå på, Arne Tumyr. Jeg støtter deg, og jeg støtter SIAN på det som er sannheten i budskapet.


Dette er da litt merkelig å høre på denne siden, hvor de fleste IKKE har satt seg inn i hva de snakker om. Det å snakke om masseimigrasjon av muslimer i Europa, eller Norge er jo bare tullprat, siden 6-700 nye muslimer i året ikke akkurat kan kalles masseimigrassjon, og en hel del av disse er folk som kommer fra muslimske land, som ikke nødvendigvis er mer religiøse enn vi er her i Norge, og ikke akkurat kan kalles ekstreme.


Ikke 6-700. Nettoinnvandringen er på 6-8000 fra muslimske land. Men jeg regner med at dette bare var en skrivefeil.


Absolutt en skrivefeil ja, beklager det. Takk for korigeringen :)


Arne bør spørre representanten for ARS om hva de har gjort for den indiske familen i Stavanger hvor barnevernet har tatt fra dem barna?

Er det bare muslimer som fortjener ARS' oppmerksomhet, og ikke hinduer?

Her har Arne et vell av argumenter mot islams nærvær i Norge.

http://www.radiobergen.org/islam/lovstridig.htm

Da jeg på fredag var på Eidsvolds Plass, hadde jeg lyst til å sette igang med talekor.

http://i172.photobucket.com/albums/w1/Asdic_photos/DemoStortinget20-01-1...

"Ingen islamister i våre gater!"

Asdic


Hvordan begynte det?

Her er noen avisutklipp fra den tiden:

Dagbladet, 8.juni 1971, (sitat):INGEN KAN HJELPE PAKISTANERNE I OSLO
Ikke ett eneste menneske. ikke en eneste organisasjon,absolutt ingen! kan hjelpe de stakkars pakistanske turister i Oslo.Problemet skyves vekk ikke av motvilje så langt derifra,alle vedkjenner seg problemet.Men det finnes ikke hjemmel for noen til å ta et initiativ.Imens vokser og vokser problemet.
-Kan ikke Oslo Kommune gjøre noe?Dagbladet stiller spørsmålet direkte til sosialrådmann Hans Cappelen:
-Gjøre og gjøre,svarer han.-Vi kunne naturligvis gi dem mat.Ellers kan vi vanskelig foreta oss noe.
-Men har ikke Oslo et eget kontor for fremmedarbeidere?
-Nei.Problemet er jo nettopp dette at de pakistanske mennene som daglig vandrer rundt i Oslos gater befinner seg her som turister.Følgelig er deres problem et problem for Sosialdepartementet.Oslo kommune kan ikke skaffe dem boliger,ikke arbeide,men muligens husly fra natt til natt men da kommer de automatisk inn i den gruppen som går under betegnelsen uteliggere -og det vil vi nødig. (sitat slutt).

Arbeiderbladet 3.juni 1971 (sitat):Komite blir nedsatt for å se på fremmedarbeidernes forhold: SER MEGET ALVORLIG PÅ MENNESKEHANDELEN?
-Jeg ser meget alvorlig på opplysningene om at det drives menneskehandel med fremmedarbeidere som ønsker seg til Norge, sier statsråd Odvar Nordli.Kommunal- og Arbeidsdepartementet forbereder å få nedsatt en komite som skal vurdere problemene i forbindelse med fremmedarbeidere i Norge. Statsråden ser meget alvorlig på opplysningene om at det drives menneskehandel med pakistanere som ønsker seg til Norge.Denne handelen påstås å finne sted i Hamburg.
Departementet er innstilt på å ta saken opp til behandling så snart man får en henvendelse om forholdet fra Statens Utlendingskontor.Til i dag er en slik henvendelse ikke kommet.Statsråden minner om at Regjeringen har foreslått lovregler som skal forby privat arbeidsformidling i framtida.Det vil bl.a. bety at det heller ikke blir tillatt for f.eks.nordmenn å drives slik arbeidsformidling i utlandet.Et forbud av denne karakter kan således stanse den umenneskelige dirigeringen av fremmedarbeidere som det nå hevdes finner sted i Tyskland.Komiteen skal også vurdere hvordan man skal kunne få stoppet slik arbeidsformidling som drives av norske firmaer i utlandet.
-Nå går for øvrig tendensen i den retning at vi får inn fremmedarbeidere fra strøk i verden som i høyeste grad vanskeliggjør en riktig tilpasning for alle.Så lenge vi får tilførsel av arbeidskraft fra de nordiske land og fra øvrige europeiske stater,byr dette ikke på store problemer sosialt sett.Disse arbeiderne har lettere for å gli inn i det norske samfunnssystem.Grupper som derimot kommer fra f.eks. Pakistan møter her et samfunn som er totalt annerledes enn de er vant til.Også dette forhold må den nye komiteen vie stor oppmerksomhet,sier statsråd Nordli.Han vil personlig gjøre det som er mulig for å få satt en stopper for en ukontrollert arbeidsformidling av pakistanere som vil til Norge. (sitat slutt).

Men hva er det vi serveres? Jo, at Norge var i behov av arebeisdskraft og at Regjeringen til og med averterte efter arbeisdkraft i pakiatanske aviser.

Asdic


Løgn, hver gang de som hevder dette har blitt bedt om dokumentasjon har de kommet opp tomhendt. Kort tid etter ledet Berntsen AP arbeidet med ny lov, for å stoppe denne nnvandringen. Desvree har de tillatt familie innvandring, som bare har påført oss problemer.


Til: Hvordan begynte det ?
Som alltid i det små.
Igjen ett eksempel på APs landssvik.
AP regjeringen på den tiden la grunnlaget for landets fremtidige tragedie - som er islamiseringen av Norge.
Alle, absolutt alle vet idag - år 2012 - at vi er på en irreversibel vei dit.
NÅ MÅ VI GRIPE TAK I PROSEDYRENE FOR IVERKSETTELSE AV RIKSRETTOPGJØRET DER ALLE REGJERINGER INVOLVERT; fra 1970 tallet til idag.
H.Eide.


Adresse til dette møtet?


Meget bra Arne, slike som deg hadde vi trengt flere av, men det spørs vel om du får ørenes lyd til å si noe.
Jeg bladde litt i Bibelen i går, og se hva jeg fant, er disse ikke passende, også på hans tjenere.
Når jeg ser på bildene av islam demonstrantene, kan jeg ikke la være å trekke visse asiasjoner.

1PE 5 8 Vær nøkterne og våk! Deres motstander djevelen går omkring som en BRØLENDE løve for å finne noen å sluke.
http://www.bibel.no/nb-NO/sitecore/content/Home/Hovedmeny/Nettbibelen.as...

Når man da tenker på Koranen vers som 3:28, 16:106 etc, som omhandler taqiyya http://www.thereligionofpeace.com/Quran/011-taqiyya.htm
For vi også en slående utsagn i Bibelen om disse, men det skal være usagt om det også siktes her, til de nyttige idiotene på venstre siden.

JOH 8 44 Dere har djevelen til deres far, og hva deres far har begjær til, det vil dere gjøre. Han har vært en MORDER fra begynnelsen, og i SANNHETEN står han ikke, da sannhet finnes ikke i han. Når han taler løgn, da taler han av sitt eget, da han er en løgner, ja, (av meg) = TAQIYYAs far.
http://www.bibel.no/sitecore/content/Home/Hovedmeny/Nettbibelen.aspx?que...

Det mest slående av alt, er de skal stå på hans VENSTRE SIDE, er dette en tilfeldighet eller? Som jeg sa oven; skal være usagt om det virkelig siktes til de nyttige idiotene på venstre fløyen i politikken.

MTT 25 41 Deretter skal han også si til dem som står på hans venstre side: Gå bort fra meg, dere forbannede, til den evige ilden, som er tilberedt for djevelen og hans engler.
http://www.bibel.no/sitecore/content/Home/Hovedmeny/Nettbibelen.aspx?que...


Arne Tumyr er ateist/humanist så han har sikkert ikke så veldig bruk for bibelvers til kampen. :-)


Islam er kalt for en Religion, og da kan jeg ikke se at man kommer med noen sitater fra sitt motstykke som er Kristendommen.
Norge er trossalt fundamentert på Kristendommens grunnpilarer.

Etter det jeg har sett; så det kommet med en hel masse sitater fra Koranen, så hva er det da så galt å komme med noen sitater fra det Nye Testamentet, spesielt når de er så slående som disse jeg referer til.

Om Arne er humanetiker eller hedning som du sier, har lite med saken å gjøre. Det som er det essensielle er, at han har en fantastisk god greie på islam, og de negative sidene ved denne såkalte religionen.

De sitatene jeg kom med, var da også ganske slående. Spesielt 1 Peter 5 8.

Jeg er til en viss grad enig med deg, at det er bedre å komme med slike ting som denne, hvor muslimene forlanger danskene til å komme seg ut av muslimske områder i Danmark.

Det er godt at vi har slike som Arne, det var å håpe at han klarer å informere nokk om muslimenes hensikt, slik at ikke vi også for muslimsk dominerte områder som Nordmenna for beskjed å flytt fra.

Til slutt blir det vel at Dansker som ikke konverterer til islam, må komme seg ut av det islamske landet Danmark.
http://www.jihadwatch.org/2012/01/danish-police-immigrant-criminals-targ...

Her har du også en video, muslimer ikke vil at hedningene ikke bør få se.
Som egentlig er veldig i samsvar med den andre Johannes 8 44.
http://www.youtube.com/watch?v=7Gzyeo1Z1I4&feature=related


FINT MED DEBATTMØTE TILLYST I BERGEN,
SIAN, ved Tumyr vet hva saken gjelder.
Ett fritt demokratisk land. Ikke muslimsk terror, som vi allerede ser har fått tak i endel norske lokalmiljøer, speiselt Osl-øst og mye av Groruddalen.
Når så noen siterer statsm.Stoltenbergs ord; "Vi skal møte dette med merefrihet, mere åpenhet og mere demokrati", så kan følgende bla sies til dette:
Ap har en lang historie med nasjonalt svik. Begynn med Einar Gerhardsen og hans KGB tilknytninger, først fremkommet de senere årene,og holdt godt skjult an Ap.
Desverre rakk ikke landet å stille disse Ap-folkene for riksrett. Senere Ap(les ateistpolitkere) rakk å sikre stor islamsk immigrasjon, kombinert med systematisk redusering g fjerning av kristendommen.
Idag klarer de desverre,med manges samtykke,å ødelegge vår kulturelle bakgrunn med sitt samtykke til islamiseringen.
Denne gangen må ikke Ap-folkene kunne gå fri fra RIKSRETT: Svik av landets kulturelle bakgrunn og de kristne tradisjoner som er nasjonens fundament.
Ett flertall i vår befolkning må sørge for at tiltalene skjer fyldest!


Hvis du har problemer med "ateistpolitikere" så har du kanskje problemer med at Arne Tumyr er ateist, også? Vær så snill å hold religion utenfor, dette handler om politikk og det kommer aldri noe godt ut av å blande de to tingene sammen.


Handler det ikke om islam? Er den ikke foreløpig definert som religion?


Vel, i følge SIAN selv er ikke islam en religion, men en totalitær, undertrykkende og krigersk ideologi. Det er selvfølgelig en påstand som kan diskuteres...


Personlig vil også jeg si, at det er mer en totalitær ideologi en religion, men skuler seg under navnet religion, for å ha frihet til å invadere verden.
I kampen mot utyske, trenges så vel religiøse som ikke religiøse.
Religiøse kjemper selvfølgelig mot islam, sett fra et religiøst synskvinkel, mens ikke troende fra en politisk ståplass. Så her bør det være plass til begge synspunkter.
Begge har de en ting til felles, og det er å hindre, at den nazist islamske ideologi ikke får for sterk innpass i vesten, med sin utryddelses og undertrykkings lære av annerledes tenkende mennesker.
Dessverre, så er det nokk ikke bare AP, men også kirka og i hvert fall en sekt, vist ikke flere, som smigrer med islam.


har fortsatt til gode å se en saklig debatt om islam, dette på grunn av at de fleste på venstresida ikke har peiling på hva de snakker om, å ha lest koranen burde være et minstekrav....men det er det visst ingen "politisk korrekte" som har gjort...dersom de hadde lest den ville de sannsynligvis endret mening om islam dersom ikke lav IQ og den multikulturelle tvangstrøya hadde hindret dem. Kreftene i norge som har kjempet for å minimere patriarkalsk makt (kirken) i norge er de samme som nå tar i mot islam med åpne armer, forstå det den som vil.


Anfindsen og Tumyr er uenige nok om islam til at de to kunne ført en interessant debatt seg imellom. De to andre kommer bare til å sjikanere og drive med hersketeknikker (vær for eksempel forberedt på nedlatende glising fra Kristjanson) for dermed å ødelegge noe som kunne blitt en minneverdig seanse.

Anfindsen har skrevet mye bra og viktig om politikk og filosofi, men av og til virker det som om han har en tendens til å la vennskapene sine med hyggelige og liberale muslimer blinde ham for hvor stor trusselen fra islam faktisk er.

BiPr


Flott,
Men la oss inderlig håpe at debattantene får snakke ifred uten usakelige avbrytelser hele tiden. Vi må tåle å høre hva andre har å si uten å måtte ty til buing og usømmelig oppførsel.

Husk Stoltenbergs ord: Vi skal møte dette med mere frihet, mere åpenhet og mere demokrati.

God debatt :-)


Skriv ny kommentar

Du kan poste kommentarer anonymt, men du oppfordres til å logge på eller registrere deg som bruker for å delta i diskusjonene. Merk! Trykk «Lagre» kun én gang. Gjentatte trykk på knappen blir automatisk registrert som spamming, og kommentaren vil da ikke bli postet.

Siste kommentarer

Siste arrangementer